Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ZACZYTANI- fotoreportaż

Brak opisu obrazka

Dnia 23 października 2014r. w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie odbyło się uroczyste przekazanie książek do biblioteki GCKiR w Bierawie.

            Akcja odbywała się w ramach kampanii społecznej "Zaczytani" we współpracy
z Fundacją CEMEX pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego- Romana Kolek.

            W uroczystości brali udział zaproszeni przedstawiciele Fundacji CEMEX ( Dyrektor pionu betonu i kruszywa w CEMEX Polska- Rafał Gajewski, Kierownik Kopalni CEMEX- Zbigniew Krogulec, przedstawiciel Fundacji Cemex budujemy przyszłosć- Konrad Sobal). , którzy zbierali książki wśród swoich pracowników, na imprezie pojawili się również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Opolu, lokalne władze- Wójt Gminy Bierawa Krzysztof Ficoń oraz nauczyciele, uczniowie i przedszkolaki którzy czynnie zaangażowali się w zbiórkę książek.

            Uroczystość została otwarta przez Dyrektora GCKiR w Bierawie- Mirosława Wierzba, następnie głos zabrała koordynatorka projektu " Zaczytani" Pani Ewa Krawczyk. Po oficjalnych wystąpieniach  nadszedł czas na odczytanie przez Panią Wicedyrektor GCKiR w Bierawie- Elżbietę Szamańską wyników przekazania książek, gdzie największą ilość przekazała uczennica Dwujęzycznej SP w Solarni- Aleksandra Czerwińska ( 40 książek), zaraz po niej- Zofia Czerwińska ( 35 książek) SP w Solarni i kolejno: Wiktoria Plucik( 35 książek) SP w Starym Koźlu, Emilia Tłuk ( 22 książki) SP Stare Koźle, Nikola Wiesiołek ( 22 książki) SP Stara Kuźnia, Zofia Wróbel ( 22 książki) SP Dziergowice, Nadia Długosz ( 20 książek) SP Dziergowice, Aleksandra Wróbel ( 20 książek) Przedszkole w Dziergowicach, Franek Makowiak ( 20 książek) Przedszkole w Dziergowicach, Milena Białas( 20 książek) Przedszkole w Dziergowicach i inni...

            Zbiorowo najwięcej książek z przedszkoli zebrało Przedszkole w Dziergowicach( 73), ze szkół podstawowych- Szkoła Podstawowa w Starym Koźlu ( 129), natomiast wśród gimnazjów- Gimnazjum w Bierawie ( 52 książki).

            Cieszą nas akcje tego typu, myślimy, że dzięki zasileniu biblioteki dzieci, młodzież
i dorośli będą mieli większą szansę na ZACZYTANIE! w bibliotece GCKiR w Bierawie. Dziękujemy serdecznie wszystkim oddającym książki oraz wszystkim zaangażowanym
w projekt!

        Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML