Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Herb

 

Rada Gminy Bierawa Uchwałą nr XXXVII/267/98 z dnia 22.05.1998 r. w sprawie ustanowienia herbu - przyjęła Mały i Wielki Herb Gminy Bierawa. Herb Mały to w czerwonym polu tarczy topór do drewna w słup, o srebrnym ostrzu i złotym stylisku.        

Brak opisu obrazka

 

 

Z lewej strony pół srebrnego maszynowego koła zamachowego, z prawej pół złotego snopka zboża na zielonym podkładzie. Wokół, skrajem tarczy, wieniec z dwunastu złotych gwiazd sześciopromiennych, z których pięć jest umieszczone u czoła (głowicy) tarczy, pozostałe zaś biegną bokami i dołem.

Brak opisu obrazka

 

- to tarcza hiszpańska z herbem małym Gminy Bierawa, którą trzymają u bocznic tarczy - koziołki (jelonki) barwy czerwonej będące w pozycji wspiętej (kroczącej) - zwrócone ku środkowi, do tarczy, o złotej oprawie oczu i złotym porożu. Poroże (złote rożki o wykształconej formie) unoszą zawieszoną nad tarczą złotą wstęgę na czerwonym podkładzie, z czerwono kreślonymi literami o kroju antykwy informację z nazwą - Gmina - Bierawa - Gmina.

 


 Logo Gminy Bierawa

 

Brak opisu obrazka

W kwietniu 2017r. został rozstrzygnięty konkurs na hasło i logo promocyjne gminy.

Wśród kilkudziesięciu nadesłanych prac, wybrano najlepszą opcję, która bezsprzecznie nawiązuje do naszych pięknych terenów.

Kształt logo jest odwzorowaniem kształtu Gminy Bierawa. Jest ono ułożone z elementów, których forma  zaczerpnięta jest z natury - przypominają one zboże i liście drzew.

Złoty kolor reprezentuje gospodarkę rolną, zielony symbolizuje lasy pokrywające większość terenu gminy. Czarne elementy reprezentują przemysłowe ośrodki - ich lokalizacja w logo pokrywa się z lokalizacją głównych miejscowości w gminie.

Pobierz plik: PDFLogo_Gminy_Bierawa_Ksiega_znaku.pdf

 


 

 

Pobierz pliki:

PNGHerb Gminy Bierawa.png

JPEGlogo_Gminy_Bierawa_podstawowa.jpeg

JPEGlogo_Gminy_Bierawa_wersja_uzupelniajaca.jpeg

Wersja XML